Prima 12


Maszyna zapewniająca obustronne gięcie prętów w kręgach nałożonych na odwijaki. Praca w systemie dwa pręty z zakresu Ø 6 mm do Ø 10 oraz pojedynczego pręta Ø 12 mm zapewnia bardzo wydajny w pełni zautomatyzowany proces. Programowanie na panelu sterującym maksymalnie do 30 zgięć pojedynczej figury wraz z jednoczesną wizualizacją. Jest to jedna z najszybszych dostępnych obecnie na rynku tego typu maszyn. Czas produkcji przykładowego strzemiona z pięcioma gięciami o długości całkowitej 1000 mm


ROBOMASTER 45


Centrum giętarskie. System w którego skład wchodzą dwa w pełni zsynchronizowane zespoły gnące umożliwia czterostronne gięcie dużych profili oraz strzemion zarówno w pozytywie jak i negatywie praktycznie bez ingerencji operatora. Maksymalna średnica prętów Ø 40 mm. . Możliwość pracy jednocześnie na kilku prętach.


EURA 16 DUAL


Podobnie jak Prima 12 jest to urządzenie do gięcia dwukierunkowego prętów stalowych w kręgach. Umożliwia produkcję strzemion , różnego rodzaju figur a 12 metrowy kanał odbiorczy daje możliwość prostowania oraz cięcia na żądany wymiar. Magazynek składający się z pięciu odwijaków z założonymi na nie kręgami o różnych średnicach pręta oraz automatyczna zmiana żądanej średnicy z panelu sterującego  zapewnia bezzakłóceniowy system pracy nie wymagający każdorazowej wymiany nawiniętych kręgów. Możliwość pracy jednocześnie na dwóch prętach o średnicy Ø 6 -12 mm oraz pojedynczo prętów Ø 14 – 16 mm.


SHEAR-LINE 300


Urządzenie całkowicie zintegrowane z magazynem Mega Genius. Służy do optymalnego cięcia oraz składowania prętów. Nożyce hydrauliczne zapewniają nacisk 150 ton co sprawia, iż cięcie prętów do Ø 50 nie stanowi problemu. Minimalna długość cięcia wynosi 500mm. Magazyn odkładczy składa się z dwóch niezależnych modułów. Pierwszy z nich jest czterokieszeniowym magazynem pozwalającym na składowania prętów przyciętych na wymiar nie podlegających dalszej obróbce. Natomiast drugi moduł, trzykanałowy magazyn jest wyposażony w rolki prowadzące, transportujące pręty cięte do dalszej obróbki na RoboMasterze lub giętarkach typu P 55 Sintesi


MEGA GENIUS


W pełni zautomatyzowany magazyn załadowczy linii Shear Line. Całkowicie nowe, opatentowane rozwiązanie sprawia, że dzięki jego zastosowaniu uzyskujemy zwiększoną wydajność cyklu pracy jak również oszczędność czasu i czynnika ludzkiego. Pręty z magazynów pułkowych  transportowane są za pomocą ramienia do kanału zasilającego Shear Line. Dzięki unikalnemu rozwiązaniu nakładki magnetycznej na ramię oraz systemu liczenia prętów, cały proces załadowczy odbywa się jedynie za pomocą panelu sterującego na którym wskazuje się żądaną średnicę oraz ilość prętów. Maksymalna długość prętów wynosi 16mb a zakres pracy zamyka się w przedziale Ø 10 mm do Ø 32 mm.


P55 SINTESI


Giętarki ręczne przystosowane do dwustronnego gięcia prętów stalowych. Obróbka prętów w zakresie Ø 8 mm do Ø45 mm. Programator elektroniczny zapewnia możliwość zaprogramowania gięcia strzemion do 30 zgięć oraz korekcji kątów gięcia.


Palownica SCHNELL


Maszyna ta umożliwia produkcję koszy zbrojeniowych pali o następujących parametrach:

– maksymalna długość pala – 16 000 mm z możliwością łączenia dwóch pali i uzyskaniem tym samym większych długości
– średnica prętów podłużnych – od 12mm do 32mm
– średnica kosza zbrojeniowego – od 200mm do 1500mm
– średnica pręta spirali – od 6mm do 16mm
– skok spirali – od 50mm do 500mm
– maksymalny ciężar pala – 5000 kg


Automat do strzemion EVG typ Polybend


Umożliwia on wykonywanie strzemion i innych elementów zbrojenia w zakresie średnic od Ø6 do Ø16mm ze stali w kręgach. Automat wykonuje równocześnie dwa elementy dla średnicy drutu Ø6 do Ø12mm, gwarantując przy tym powtarzalność wykonywanych elementów zbrojenia zgodnie z zaprogramowanymi danymi dot. kształtów i wymiarów. Produkcja elementów zbrojenia na tej maszynie jest wykonywana bezodpadowo.

Giętarka podwójnego gięcia MEP CS440SX


Giętarka dzięki dwóm głowicom gnącym, umożliwia wykonywanie elementów zbrojarskich (figur) jednocześnie z dwóch stron. Zakres średnic prętów giętych na tej maszynie wynosi Ø8mm do Ø40mm. Maszyna dzięki chowanemu trzpieniowi głowicy ruchomej, pozwala na gięcie w dwie strony prętów, bez konieczności przekładania, czy zdejmowania giętych elementów zbrojenia, co znacznie skraca czas gięcia. W zależności od średnicy pręta, możliwe jest gięcie jednocześnie kilku jego elementów.

Giętarka podwójnego gięcia EVG Filzmoser typ DBS40


Giętarka służy do wykonywania elementów zbrojenia z prętów żebrowanych o średnicach od Ø8mm do Ø40mm. Gięcie odbywa się za pomocą dwóch głowic gnących, stałej i ruchomej. Gięcie elementów zbrojenia wykonywane jest w cyklu automatycznym, gwarantującym wysoką dokładność giętych figur. Ponadto w zależności od średnicy prętów możemy giąć równocześnie kilka elementów, np. przy użyciu pręta o średnicy Ø12mm, giętarka w jednym cyklu wygina równocześnie 8 szt.

Linia do cięcia firmy PEDDINGHAUS typu METAX


Maszyna ta służy do cięcia prętów żebrowanych od Ø10mm do Ø32mm. Posiada 6 boksów magazynowych, które umożliwiają optymalizację rozkroju prętów i zminimalizowanie odpadu. Pomiar długości prętów odbywa się elektronicznie.

Linia do cięcia KRB typ Shearline


Linie do cięcia KRB stanowią nożyce hydrauliczne od o bardzo dużej wydajności, do cięcia prętów żebrowanych w zakresie średnic od Ø10 do Ø40mm. W jednym cyklu cięcia urządzenie przecina 10szt Ø32mm. Duża ilość boksów magazynowych pozwala realizować cięcie prętów na różne długości i minimalizację ilości odpadu. Elektroniczne pomiary i komputerowe oprogramowanie umożliwia wykonywanie cięć z dużą dokładnością.